Wynagrodzenia za granicą

Firma Profesia, spol. s r.o. prowadzi badania wynagrodzeń niezależnie lub przy współpracy z zagranicznymi partnerami

Badanie wynagrodzeń na Słowacji zostało uruchomione przez firmę Profesia, spol. s r.o. w sierpniu 2007 roku.
www.platy.sk

Na Węgrzech firma Profesia prowadzi badanie wynagrodzeń na stronie Fizetesek.hu od października 2007 roku.
www.fizetesek.hu

Wynagrodzenia w Czechach są monitorowane od października 2007 roku przez stronę Platy.cz.
www.platy.cz

W Serbii internauci mają możliwość porównania wynagrodzeń dzięki stronie InfoPlate.rs, która została uruchomiona w czerwcu 2009 roku przy współpracy z firmą Infostud 3 d.o.o..
www.infoplate.rs

W Bośni i Hercegowinie badanie wynagrodzeń prowadzone jest na stronie Plata.ba od sierpnia 2010 roku. Partnerem zarządzającym serwisem jest firma Kolektiv d.o.o./Posao.ba
www.plata.ba

W Chorwacji partnerem badania wynagrodzeń Mojaplaca.hr jest firma Tau on-line d.o.o.. Badanie zostało uruchomione w styczniu 2012 roku.
www.mojaplaca.hr

Na stronie palgad.ee dowiesz się więcej o wynagrodzeniach w Estonii. Serwis został uruchomiony w kwietniu 2014 roku przy współpracy z firmą CV-Online Estonia OÜ, która prowadzi portal pracy www.cv.ee.
www.palgad.ee

Ankieta dotycząca wynagrodzeń prowadzona jest od czerwca 2014 roku wraz z firmą CV-Online Latvia SIA, dostawcy portalu pracy www.cv.lv.
www.algas.lv

Od czerwca 2014 roku partnerem na Litwie jest firma CV-Online LT UAB, właściciel portalu pracy www.cvonline.lt
www.manoalga.lt

Od stycznia 2015 dostępne jest badanie wynagrodzeń w Finlandii, przy współpracy z Monster.fi.
www.palkkadata.fi

We wrześniu 2015 roku uruchomione zostało globalne badanie wynagrodzeń, które umożliwia gromadzenie danych płacowych na całym świecie.
www.paylab.com


Badanie wynagrodzeń w Kenii pracuje od września 2016.
www.salarydata.co.ke

W październiku 2016 roku, przy współpracy z firmą Styria digital marketplaces, d.o.o., zarządzającą portalem Mojedelo.com, uruchomiliśmy Badanie wynagrodzeń w Słowenii.
www.placa.si

Spółka Profesia, spol. s r.o. rozpoczęła badanie płac w Czarnogórze od grudnia 2016 r.
www.plati.me

Informacje

17
May.
Ile powinieneś zarabiać? – sprawdź w aplikacji mobilnej serwisu PensjoMetr

Z nie do końca wyjaśnionych przyczyn – w Polsce nie rozmawiamy wprost o pieniądzach. W procesie rekrutacji o proponowanych zarobkach dowiadujemy się na samym końcu, o „takie rzeczy” nie wypada również pytać członków rodziny czy znajomych. Nawet w Internecie trudno o rzetelne i aktualne informacje.

28
Apr.
Polscy pracownicy krótko śpią. Co ich trapi? Nie to, co Finów

Aż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą liczbą obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów. Jeszcze inne kłopoty mają Czesi, Chorwaci i Litwini – wynika z badań „Stres w miejscu pracy”, przeprowadzonych na zlecenie międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl przez Paylab.com.

08
Mar.
Polska liderem równouprawnienia ekonomicznego w regionie

W Polsce mężczyźni zarabiają tylko o 2% więcej niż kobiety na tych samych stanowiskach – podaje portal MonsterPolska.pl (na podstawie danych grupy Paylab). Taki wynik stawia nasz kraj na pierwszym miejscu w regionie.