Wynagrodzenia za granicą

Firma Profesia, spol. s r.o. prowadzi badania wynagrodzeń niezależnie lub przy współpracy z zagranicznymi partnerami

Badanie wynagrodzeń na Słowacji zostało uruchomione przez firmę Profesia, spol. s r.o. w sierpniu 2007 roku.
www.platy.sk

Na Węgrzech firma Profesia prowadzi badanie wynagrodzeń na stronie Fizetesek.hu od października 2007 roku.
www.fizetesek.hu

Wynagrodzenia w Czechach są monitorowane od października 2007 roku przez stronę Platy.cz.
www.platy.cz

W Serbii internauci mają możliwość porównania wynagrodzeń dzięki stronie InfoPlate.rs, która została uruchomiona w czerwcu 2009 roku przy współpracy z firmą Infostud 3 d.o.o..
www.infoplate.rs

W Bośni i Hercegowinie badanie wynagrodzeń prowadzone jest na stronie Plata.ba od sierpnia 2010 roku. Partnerem zarządzającym serwisem jest firma Kolektiv d.o.o./Posao.ba
www.plata.ba

W Chorwacji partnerem badania wynagrodzeń Mojaplaca.hr jest firma Tau on-line d.o.o.. Badanie zostało uruchomione w styczniu 2012 roku.
www.mojaplaca.hr

Na stronie palgad.ee dowiesz się więcej o wynagrodzeniach w Estonii. Serwis został uruchomiony w kwietniu 2014 roku przy współpracy z firmą CV-Online Estonia OÜ, która prowadzi portal pracy www.cv.ee.
www.palgad.ee

Ankieta dotycząca wynagrodzeń prowadzona jest od czerwca 2014 roku wraz z firmą CV-Online Latvia SIA, dostawcy portalu pracy www.cv.lv.
www.algas.lv

Od czerwca 2014 roku partnerem na Litwie jest firma CV-Online LT UAB, właściciel portalu pracy www.cvonline.lt
www.manoalga.lt

Od stycznia 2015 dostępne jest badanie wynagrodzeń w Finlandii, przy współpracy z Monster.fi.
www.palkkadata.fi

We wrześniu 2015 roku uruchomione zostało globalne badanie wynagrodzeń, które umożliwia gromadzenie danych płacowych na całym świecie.
www.paylab.com


Badanie wynagrodzeń w Kenii pracuje od września 2016.
www.salarydata.co.ke

W październiku 2016 roku, przy współpracy z firmą Styria digital marketplaces, d.o.o., zarządzającą portalem Mojedelo.com, uruchomiliśmy Badanie wynagrodzeń w Słowenii.
www.placa.si

Spółka Profesia, spol. s r.o. rozpoczęła badanie płac w Czarnogórze od grudnia 2016 r.
www.plati.me

Wspólnie z Sulfman Consulting, uruchomiliśmy we wrześniu 2017 porównywarkę wynagrodzeń w Nigerii.
www.followthesalary.com

Informacje

19
Sep.
Czy pracodawcy gotowi są na ujawnienie zarobków pracowników? I co na to sami zainteresowani?

W Polsce kwestia zarobków jest wciąż tematem tabu. Z jednej strony firmy chętnie dowiedziałaby się, ile płaci konkurencja. Z drugiej strzegą informacji o siatkach płac we własnej firmie. Podobnie jest wśród pracowników. Sami chętnie dowiedzieliby się, ile co miesiąc wpływa na konto sąsiada, ale o swojej płacy mówią mniej ochoczo.

19
Aug.
Czy specjaliści IT zaczną migrować? Dane o zarobkach w regionie

Według różnych szacunków na polskim rynku pracy brakuje od 30 do 50 tys. specjalistów IT. A liczba osób potrzebnych do pracy w tym obszarze będzie rosnąć. Pracodawcy szukają różnych rozwiązań, prześcigają się w oferowanych benefitach, proponują szerokie szkolenia lub całkowite przygotowanie do zawodu. Jednak polskie zasoby nie są w stanie zapełnić tej luki, kolejnym krokiem w rekrutacjach specjalistów IT będą rekrutacje zagraniczne – prognozują eksperci międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl, opierając się na badaniach, w których zapytali ponad 4 tys. pracowników IT z regionu Europy Środkowej i Wschodniej o chęć emigracji zarobkowej.

19
Jul.
Branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Automotive potrzebuje pracowników

W czerwcu br. ruszyła budowa fabryki Mercedes w Jaworznie na Dolnym Śląsku. Wraz z budową wystartowała rekrutacja pracowników. Do pracy w tej fabryce potrzebnych jest kilkaset osób. Polska jest już trzecim największym producentem pojazdów silnikowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).